پاسخی مجدد به آقای تصدیقی در پی انتشار اسکرین شات هایی از اینستاگرام مؤسسه‌ی فرهنگی هنری هنرمعماری

با عرض سلام و احترام
به اطلاع مخاطبین محترم کانال تلگرامی و وبسایت کوبه می‌رساند که:

۱- بنده به شخصه منظور آقای تصدیقی از اسکرین شات اول را درک نکرده زیرا همانگونه که تأکید شده بود، کلیه‌ی کامنت‌های دانشجویان خاطی حذف شده و خواهد شد و اقدام آقای تصدیقی چیزی جز تشویش اذهان عمومی نیست. بنده صریحاً تأکید کرده و می‌کنم که حسب دستور، کلیه‌ی نظرات بر خلاف رویه‌ی معمول هنرمعماری در مورد این پست بخصوص، حذف خواهند شد. ضمناً نظر به جوانی و حس هیجانی جناب تصدیقی یادآوری می‌کنم که انتشار عمومی اسکرین شات بدون اجازه جرم تلقی می‌گردد و قطعاً هنرمعماری بابت این فعل کوبه و جناب تصدیقی حقوق خود را در نظر و محفوظ خواهد داشت.
۲- آنچه که بنده در باب تیتراژ پایانی فیلم ناخدا خورشید مطرح کردم بنا بر شنیده‌ای بود که از دیگر دوستان داشته‌ام و از این بابت از خوانندگان محترم به جهت انتقال اطلاعات اشتباه رسماً پوزش می‌طلبم.
۳- در باب اسکرین شات سوم که ارجاع به مقاله‌ای است که در سال ۱۳۵۹ نگارش شده است، بنده همچنان بر نظر قبلی خود تأکید می‌نمایم. شاید از منظر جناب تصدیقی که هنوز رخت دانشجویی بر تن دارند، این متن یا هر متن دیگری ارزش انتشار داشته باشد اما از نظر ما در هنرمعماری، به عنوان بزرگترین هولدینگ رسانه‌ای کشور که تنها یکی از رسانه‌های آن – منظور مجله‌ی هنرمعماری است – به عنوان پرتیراژترین مجله‌ی تخصصی معماری کشور فعال است و بخش انتشارات آن نیز در چهار دوره‌ی جایزه‌ی دکتر مزینی چهار تندیس پیاپی دریافت نموده است، هنوز هیچ مقاله‌ی علمی معتبری که در تعریف حدود و علوم معماری بندر تاریخی کنگ مؤثر باشد رؤیت نشده است. اساساً استناد به مقاله‌ی سال ۱۳۵۹ در نوشتار جناب تصدیقی، در نوع خود جالب و نشان از سطح علمی طرفین دارد.
۴- بنده از مقام خود و به سهم خود تلاش جناب تصدیقی را تحسین نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و درخواست می‌کنم کلیه‌ی گزاره‌های خلاف واقع یادداشت اینجانب را منتشر نمایند تا مورد بررسی قرار گیرند. قطعاً این چالش فردی اگر تبدیل به فرصتی برای بازآموزی عمومی گردد مغتنم خواهد بود. لطفاً تلاش‌های خود را تکمیل و اطلاع رسانی نمایید و پاسخ لازمه را نیز به فراخور دریافت نمایید، ارجاع دادن به مخاطبین چندان در شأن محققین اصیل نیست.
۵- هرچند که جناب تصدیقی در عکس انتشاری خود تمایل دارند پای هنرمعماری را به میان بکشند اما همانگونه که قبلاً تأکید شد به نفع دوستان جوان کوبه و جناب تصدیقی است که حساب بنده را از حساب هنرمعماری جدا نمایند. اینکه ایشان دوست دارند بنده را بدون پیشوند و پسوند خطاب نمایند، به مسائل تربیتی و اخلاقی گذشته‌ی ایشان برمی‌گردد اما اگر قرار بر اظهار نظر هنرمعماری بود ، قطعاً شرایط این گفتگو امروز به گونه‌ی دیگری بود.

با سپاس و احترام
علیرضا عظیمی

کوبه

هیچ نظری وجود ندارد